Radiesse

Radiesse

RadiesseTM - nowy zabieg na bazie hydroksyapatytu wapnia

Radiesse to jeden z najbardziej oryginalnych preparatów wypełniających zmarszczki. Oprócz wypełniania i modelowania konturu twarzy zwiększa gęstość skóry i poprawia jej strukturę.
Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj około roku.
Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu.

 

Jak stosować

Radiesse może być stosowany do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarów jarzmowych oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa. Radiesse stosuje się również do odmładzania grzbietowych powierzchni rąk.
Zabieg przeprowadza się po uprzednim znieczuleniu danego obszaru preparatem Emlą.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia
  • opryszczka
  • choroby bakteryjne skóry
  • choroby autoimmunologiczne
  • cukrzyca

Preparat występuje w trzech objętościach: 0,3 ml, 0,8 ml oraz 1,5 ml. 

Cena zabiegu zależy od ilości zużytego materiału.

 

 

Podwójny efekt działania Radiesse

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach "rusztowanie" i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.