Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe - nasz organizm i nasza krew posiadają bardzo duże zdolności regeneracyjne.
      Koncentrat płytek krwi odpowiednio aktywowany pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów regeneracji i                 odnowy tkanek. 

Zabieg osoczem bogatopłytkowym - tzw. "wampirzy lifting" - polega na biostymulacji skóry. Dzięki odpowiedniej zawartości czynników wzrostu i komórek macierzystych w osoczu znajdującym się we krwi pacjenta uzyskujemy efekt rewitalizacji i regeneracji skóry. Autologiczna Odnowa Komórkowa wpływa na poprawę napięcia tkanek i odmłodzenie skóry. Zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi do specjanych probówek, a następnie odwirowaniu jej. W trakcie procesu wirowania płytki krwi zostają skoncentrowane w jednej w warstw osocza. Następnym krokiem jest pobranie warstwy osocza bogatopłytkowego, a następnie dodanie specjalnego odczynnika aktywujące płytki krwi.

Otrzymane w ten sposób osocze bogatopłytkowe jest niezwykle bogate w czynniki wzrostu, przez co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji.

Podawanie osocza bogatopłytkowego bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry, stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, dzięki czemu zmarszczki i bruzdy zostają wygładzone.

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się:

  • w celu odmłodzenia, regeneracji i rewitalizacji skóry
  • w zabiegach wypełniania zmarszczek
  • w leczeniu wypadania włosów
  • w celu wsparcia procesów gojenia się ran
  • w leczeniu blizn potrądzikowych

 Osocze bogatopłytkowe może być stosowane nawet na tak trudną i wrażliową okolicę, jaką jest skóra powiek.  

Wskazany cykl trzech zabiegów w miesięcznych odstępach.