Mezoterapia

Mezoterapia - są to wstrzyknięcia śródskórne embryoblastów, nieusieciowanego kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów, soli mineralnych w celu:

 1. intensywnego nawilżenia i regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, rąk oraz okolicy oczu
 2. korekcji drobnych zmarszczek
 3. korekcji kurzych łapek
 4. usuwania cellulitu
 5. likwidacji rozstępów
 6. likwidacji przebarwień

Proces starzenia zaczyna się od około 25 roku życia. Starzenie się skóry to nie tylko to, co widoczne na zewnątrz: zmarszczki, bruzdy, przebarwienia, brak elastyczności i jędrności skóry, ale przede wszystkim to, co wewnątrz: nieprawidłowa budowa kolagenu i elastyny, spowolnienie procesów regeneracyjnych, nierównomierny rozkład melaniny. I dlatego, jeśli chcemy poprawić wygląd i stan naszej skóry, powinniśmy sięgać po zabieg mezoterapii. 

Poprzez dobór odpowiedniego preparatu możemy uzyskać właściwy stan nawilżenia i regeneracji skóry. W mezoterapii wykorzystuje się technikę grudki i nappage. Można tez podawać preparaty linijnie, w zmarszczkę.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • choroby bakteryjne skóry
 • czynne infekcje wirusowe opryszczki
 • ciąża i okres karmienia
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe.

W naszym gabinecie w mezoterapii skóry gładkiej stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym, peptydami biomimetycznymi, minerałami, aminokwasami np. R-fine, Restylane Vital, Dermaheal HSR, SR, SB; NCTF - HA, Cyto-care, Strech-care oraz osocze bogatopłytkowe.

Podczas zabiegu występuje niewielki ból, który można zminimalizować stosując krem znieczulający Emla.
Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie krwiaczki, rumień lub obrzęk, które wchłaniają się po kilku dniach.

 

Mezoterapia skóry głowy

wspomaga odżywianie, mikrocyrkulację, stymuluje mieszki włosowe. Używa się do tego celu odpowiednio przygotowanej mieszanki składników odżywczych (m.in. witamin z grupy B, krzemionki, pierwiastków śladowych), osocza bogatopłytkowego.

Po mezoterapii następuje regeneracja tkanek i poprawa ich ukrwienia. Włosy stają sie mocniejsze, mają mniejszą tendencję do wypadania. W każdym rodzaju mezoterapii konieczne jest opracowanie z lekarzem harmonogramu zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

 

Uwaga!

Wszelkie zabiegi mezoterapii może wykonywać wyłącznie lekarz!